movie

Szkoła Filmowa Mastershot kształci na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, który jest syntezą wielu zawodów, takich jak scenarzysta, reżyser, operator kamery, montażysta. Studiujący mają zajęcia w autorskich pracowniach oraz na warsztatach tematycznych. Każdy student może wybrać odpowiadający mu profil i pracować w takim charakterze podczas wielorakich realizacji. W ciągu okresu nauczania tworzymy wiele etiud filmowych, które powstają w kilku pracowniach i workshopach, gdzie poznajemy podstawową drogę filmowca, podzieloną na kilka etapów. Na etapie scenariuszowym uczymy zasad pisania scenariusza oraz poznawania jego formatu.Tu rodzą się pomysły, które mają szanse realizacji. Etap reżyserski uczy różnych technik współpracy z aktorami oraz sposobów filmowej interpretacji scenariusza oraz pomysłów inscenizacyjnych. Uczymy również zasad przeprowadzania castingów oraz umiejętności prowadzenia prób aktorskich. Ne kolejnym etapie, którym jest realizacja filmowa, przekazujemy wiedzę o pracy ekipy na planie filmowym, o przeprowadzaniu dokumentacji filmowej, organizacji planu zdjęciowego i zadaniach reżysera, operatora oraz innych zawodów. Na etapie postprodukcji uczymy sposobów montażu filmowego, komponowania obrazów i dialogów, a następnie koloryzacji i udźwiękowienia.